Skip to content Skip to navigation

Güncel Sayımız

Buradasınız

İçindekiler

Beyinde ölü ve toksik nöronların biyolojik yolları tıkamasını önleyen bir atık bertaraf etme sistemi olduğu hâlihazırda biliniyordu.

PNAS (Proceedings of the National Academy of Sciences) dergisinde yayımlanan çalışmada COVID-19 enfeksiyonuna yakalanma riski ve virüsün kişiden kişiye nasıl kolayca geçebildiği incelendi...

PNAS'ta yayınlanan bir makaleye göre, Çin'deki araştırmacılar yeni bir pandemiyi tetikleyebilecek domuz gribi virüsünün yeni bir suşunu keşfettiler.

Arkansas Üniversitesi kimya mühendisliği bölümünden araştırmacılar, insan böbreğinin kan filtreleme ve iyon taşıma işlevlerini gerçekleştirebilen bir cihaz geliştirdi.

Pek çok kanser tipindeki tümörlerde bulunan bakterilerin ilk kez kapsamlı bir araştırması yapıldı.

Tekerlekli araçlar, Ay’da ve Mars’ta geniş alanlar kaplayan yumuşak topraklı arazilerde ilerlemekte genellikle sorun yaşıyor.

Kimyasal maddelerin kullanımı hayat kalitesini artırıyor olsa da yeterli düzenlemeler ve etkili geri dönüşüm süreçleri olmadan çevre ve canlılar üz

Virüs Yeni Nesil Evleri Nasıl Etkileyecek?

Özellikle pandemi sürecinde kargo firmalarının aşırı yoğunluk yaşaması müşteri şikayetlerini artırdı.

Özellikle insanların ulaşmakta zorlandığı tehlikeli yerlerin araştırılması için kâşif robotlar uzun süredir kullanılıyor.

Matematik öğrenmeye başladığımız yıllarda bazı matematikçilerin adlarının bazı teoremlere verildiğini görür özenirdik.

Guruldamaların fizyolojik kaynağı mide ve bağırsaklarımızdaki kas aktivitesidir.

Kavurucu sıcaklıktaki çöllerde yılmadan yüzlerce kilometre yol katedebilen develer, artık yok olmaya başlayan yaygın inanışın aksine hörgüçlerinde

Newton kütleler arasındaki ilişkiyi fark ettikten sonra evrensel çekim yasasını ortaya koydu.