Skip to content Skip to navigation

Şenlikler ve Etkinlikler

Şenlikler ve Etkinlikler

Buradasınız

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) ev sahipliğinde, TÜBİTAK Bilim ve Toplum Daire Başkanlığı, Bilim ve Toplum Programları Müdürlüğü tarafından düzenlenen 1. Uluslararası TÜBİTAK İnsansız Hava Araçları (İHA) Yarışması 10-16 Ekim tarihlerinde gerçekleştirildi.

Eğitim, öğretim ve araştırma faaliyetlerini başarıyla sürdüren Orta Doğu Teknik Üniversitesi toplumun bilimsel ve teknolojik gelişimi için bilgiye ulaşması, bilgiyi üretmesi, uygulaması, yayması ve bu bilgilerle donatılmış bireyler yetişmesi amacıyla toplumsal hizmet etkinliklerini de evrensel standartlarda yürütüyor.

TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı’nca lise öğrenimine devam eden öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla biyoloji, coğrafya, değerler eğitimi, fizik, kimya, kodlama, matematik, psikoloji, sosyoloji, tarih, teknolojik tasarım, Türk dili ve edebiyatı alanlarında Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması düzenlenecektir.

Konuda Ara