Skip to content Skip to navigation

Yayın Dünyası

Yayın Dünyası

Buradasınız

Temel Düzey İçin Şekilli Matematik Sözlüğü, matematiği anlamak isteyen ilköğretim çocuklarının ve ailelerinin ihtiyaç duyduğu tüm bilgileri doğrudan ve basit bir şekilde açıklıyor. 

Hem küresel hem ulusal ölçekte enerji, su ve iklim güvenliğiyle ilgili endişeler giderek artıyor. Petrol ve gaz fiyatları rekor düzeye ulaşırken küresel ölçekte enerji gereksinimindeki artış sürüyor.

Kolayca Çizin serisindeki her bir kitap, çocukların çizim konusunda özgüvenlerini artırmaya ve yeteneklerini geliştirmeye yönelik hazırlanmıştır. En temel şekillerden başlayarak çizim adımlarını takip eden çocuklar, resimlerin nasıl yavaş yavaş şekillendiğini görecek, yaptıkları resmi diledikleri gibi çeşitlendirecek ve yaptıkları bu resimleri boyayabilecekler.

Matematikle ilgilenen ve matematiği seven herkesin kütüphanesinde bulunması gereken bir kitap. Temel matematik terimleri ve kavramlarına ait 500’ün üzerinde tanım, 300’ün üzerinde şekil ve diyagram, 100’den fazla çözümlü örnek. Her sayfada, kullanılan terimler için çapraz referanslar ve ayrıntılı dizin.

Dünya’nın iki ucundaki ıssız buzullara uzanan bu yolculuğa siz de katılın. Bu yolculukta penguenleri, morsları, balinaları ve kutup ayılarını daha yakından tanıyacak, avcılarla ve kutup kâşifleriyle tanışacaksınız. 

Mosasaur ve mastodonların, zürafa ve gergedanların bir zamanlar Anadolu topraklarında da yaşadığını, ülkemizdeki bitki türlerinden üç bin kadarının dünyada sadece Türkiye’de bulunduğunu, tarantula, çöl kobrası, balina gibi hayvanların bu coğrafyada da yaşadığını, yüzen ada, buzul ve krater gölü gibi jeolojik yapıların ülkemizde de olduğunu biliyor muydunuz?

Elementlerin yapılarının, diğer maddeleri oluşturmak için bir araya geliş biçimlerinin, farklı koşullarda birbirleriyle nasıl tepkimeye girdiklerinin detaylı olarak ele alındığı bu kitapta, kimyanın karmaşık görünen temel terimleri ve kavramları basit bir dille ve net tanımlarla anlatılıyor. Şekilli Kimya Sözlüğü kimyayla ilgilenen ve sınavlara hazırlanan herkes için bir başvuru kitabı niteliği taşıyor. 
Bu dizinin diğer kitapları: Şekilli Fizik Sözlüğü, Şekilli Matematik Sözlüğü

Doğa inanılmaz bitki ve hayvanlarla dolu. Bu canlılara ve onlarla ilgili detaylara hiç yakından baktınız mı? 12 küçük kitap ve 1 etkinlik kitabından oluşan Bir Bak, Bir Daha Bak Seti ile hem yakından hem de uzaktan göreceğiniz canlılara hayran kalacaksınız. 

Sayfalar

Köşede Ara

Siz de Soru Gönderin